Maty grzewcze do łazienek

Jeżeli pragniemy pozyskać wysoki komfort termiczny w łazience, to z pewnością warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe, które może być stosowane również w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem wymaga wykorzystania należycie dobranych mat, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a więc zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
Maty grzewcze przeznaczone do łazienek – co warto wiedzieć na ich temat?
Na początku trzeba zaznaczyć, że aktualnie producenci oferują szeroki wybór różnych mat grzewczych, a zatem też w tych wykorzystanych do stosowania pod wanną czy także brodzikiem.

Mata grzewcza pod wanna powinna charakteryzować się jednakże dobrymi parametrami zarówno wytrzymałości mechanicznej jak też powinna być zaizolowana przed negatywnym wpływem wilgoci. Warto wspomnieć o tym, że w przypadku instalowania tego rodzaju systemu grzewczego stosuje się wylewkę samopoziomującą jak również kle, a więc jest to warstwa zabezpieczająca przed działaniem wody. Należy wspomnieć również o tym, że w przypadku wyboru mat trzeba zwrócić uwagę też na jej parametry związany z mocą. Jeżeli już wybieramy maty pod płytki w łazience to trzeba wybrać maty o większej mocy niż w przypadku innych pokryć podłogowych przykładowo takich jak panele winylowe. Mata grzewcza pod prysznic powinna także być w odpowiedni sposób zamontowana, a więc warto korzystać z pomocy fachowca np takiego jak elektryk. Po prawidłowym montażu pozostaje nam tylko użytkowanie z komfortowego ogrzewania podłogowego w łazience.

Zobacz: Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem bez brodzika.

Dodaj komentarz