Maty grzewcze – rodzaje

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne systemy grzewcze, które wyróżniają się w głównej mierze wysoką wydajnością. Takim właśnie rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki komfort termiczny, ponieważ ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu przez pokrycie podłogowe.
Nowoczesne systemy grzewcze – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że stosowanie nowoczesnych systemów grzewczych to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, niemniej jednak również ekologiczne, ponieważ w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym nie używa się kaloryferów ani żadnych pieców, a więc nie są produkowane także żadne zanieczyszczenia emitowane następnie do atmosfery.

Należy pamiętać jednakże o tym, że montaż takiego systemu wymaga dobrania odpowiednich elementów a także podzespołów, na przykład takich jak mata grzewcza pod płytki, Przy wyborze maty grzewczej do ogrzewania elektrycznego powinno się zwrócić szczególną uwagę na moc wyjściową. W przypadku płytek ceramicznych czy również podłóg kamiennych a także utworzonych z betonu pokrytych farbą czy żywicą powinno się używać maty o większej mocy, takiej jak 160 wat na metr kwadrat. Jednak w sytuacji podłóg drewnianych czy też winylowych możemy zastosować maty o mniejszej mocy. Warto mieć na uwadze o tym, że maty grzewcze pod płytki mogą być stosowane również w pomieszczeniach mokrych na przykład takich jak łazienki a także toalety. Ogromną zaletą mat grzewczych jest to, że są bardzo łatwe i szybkie w montażu, a zatem nie będziemy musieli zatrudniać nawet fachowca.

Zobacz więcej: mata grzewcza podłogowa.

Dodaj komentarz