Ochrona to podstawa

O tym w jaki sposób istotne jest przestrzegania zasad BHP nie trzeba nikogo przekonywać. Właśnie świadomość zarówno pracodawców jak i pracowników rośnie, wobec czego zagadnienie ten przestaje być kłopotem.

Trzeba natomiast pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest podstawową bardzo istotną rzeczą. Trzeba pamiętać, że priorytetowo odzież ochronna powinna być odpowiedniej jakości. Dlatego też polecam zastanowić się, czy opłaca się zakupować najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy nie gorzej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

W ogólności, ochrona rąk jest bardzo ważna. Nikt nie preferuje doznać jakiegokolwiek uszczerbku, jednakże to w tej chwili przy rękach kwestie są największe. I tak, przede wszystkim trzeba wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach używając wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie może chodzić w prostych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż były nałożone. Dla spawacza trzeba kupować tylko rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, naprawdę chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Biorąc pod uwagę rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, w jaki sposób ważna jest ochrona rąk. Dlatego również warto mieć na uwadze i przypominać (lub poświęcając własny czas dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: ochrona rąk.

Tags:

Dodaj komentarz