Ogrzewanie – folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma użycie przede wszystkim w sytuacji ogrzewania podłogowego. Można ją jednakże wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one wyłącznie montażu.

Czas sprawdzić najważniejsze wykorzystania takiej folii a także jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze wykorzystuje się przede wszystkim w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to spore bezpieczeństwo i wytrzymałość. Całkowicie wodoodporna gwarantuje kompletne uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym albo zmiennym Istnieją również folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować również w sytuacji ogrzewania sufitowego albo ściennego. Daje to spore sposobów w sytuacji na przykład. samochodów mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje bardzo dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko uzależniony jest od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy dostosować własne oczekiwania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam ważne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona około 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym powinno się mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to na 100 procent komfort mieszkańców domu. Jeżeli już wyłącznie decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Polecam: folie grzewcze na podczerwień.

Dodaj komentarz