Kiedy natrafiamy na trudne plamy

 

Tradycyjne pranie nie do końca usuwa wszystkie zanieczyszczenia, jakie powstają w materiałach. Choćby można posiadać w domu najlepszy proszek, to natomiast są rzeczy, które wymagają innych środków, np. dywany.
Dywan to rzecz znajdująca się w każdym domu, zatem najwięcej pralni zajmujących się tym aspektem znajduje w stolicy – wystarczy zresztą wpisać do wyszukiwarki frazę „pranie dywanów Warszawa”, by wyszukać liczącą kilkadziesiąt tysięcy wyników listę. Czyszczenie dywanów odbywa się za pomocą fachowego sprzętu, np. elektroszczotki, szorowarki tarczowej, a następnie płukane w specjalnych środkach chemicznych. Zapewnia to likwidację wszystkich pasożytów i innych drobnoustrojów, jakie mogą znajdować się w tkaninie. W ogromnej liczbie przypadków czyszczenie dywanów wymaga przywiezienia danego do firmy, w bardzo niewielu sytuacjach odbywa się to bezpośrednio w domu klienta.
A co z ubraniami? Tu specjalistyczne czyszczenie jest również popularne, co można sprawdzić poprzez wpisanie do wyszukiwarki frazy „pralnia chemiczna Warszawa”. Taka firma para się dokładnym czyszczeniem ubrań. Pranie tego rodzaju różni się od normalnego zastosowaniem specjalnych, niedostępnych w sklepach środków chemicznych, które poprzedza specjalistyczne usuwanie plam. Na końcu wykonywane jest prasowanie garderoby żelazkiem parowym, co gwarantuje idealne ułożenie faktury.
A jaki jest koszt takich operacji? Bez wątpienia czyszczenie dywanów wychodzi znacznie drożej niż ubrań, natomiast wytwarza się je raz na dłuższy czas. Cena uzależniona jest m.in. od powierzchni do oczyszczenia. Ubrania są znacznie tańsze i koszt tego rodzaju usługi zaczyna się już od kilku złotych.

Zobacz: pralnia dywanów Warszawa.

Tags:

Dodaj komentarz