Wycena przedsiębiorstwa – usługi

Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wycena finansowa oferuję swoje usługi na rzecz zakładów ubezpieczeń, przedsiębiorstw, spółek oraz instytucji. Powinno się podkreślić, że biuro aktuarialne para się między innymi wyceną rezerw na świadczenia pracownicze, a zatem np na emerytury a także renty, nagrody jubileuszowe, gratyfikacje, jak też świadczenia medyczne dla pracowników.
Profesjonalna wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wyceny finansowe oraz aktuarialne realizowane są przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji najnowsze rozwiązania, które pozwalają nie tylko i wyłącznie na wykonywanie rzetelnych raportów aktuarialnych oraz inwestycyjnych, niemniej jednak również na maksymalne skrócenie czasu wykonania takiej usługi.

Warto dodać o tym, że do zasadniczych usług takich firm należy między innymi wycena przedsiębiorstwa, która potrzebna jest w sytuacji na przykład transakcji kupna lub sprzedaży firmy, jak również jej podział lub również łączenia. Taka wycena jest potrzebna także w sytuacji procesów cywilnoprawnych albo toczącego się procesu upadłościowego albo likwidacyjnego firmy. Tak samo jak firmy wyceniane są również spółki, ta wycena potrzebna jest między innymi w przypadku, jeżeli już planujemy fuzję spółek. Wyceniane są pełne firmy a także spółki, jak również ich zorganizowane części. Dodatkowo wycena aktuarialna dotyczy też usług takich ocena pracowniczych planów kapitałowych, wycena instrumentów inwestycyjnych, wycena wartości niematerialnych a także prawnych, analiza projektów finansowych, jak też testy na utratę wartości aktywów.

Warto sprawdzić: wycena aktuarialna.

Dodaj komentarz