Wycena przedsiębiorstwa

Jeżeli już potrzebujemy fachowej wyceny finansowej dla naszego przedsiębiorstwa, ponieważ chcemy przykładowo wprowadzić zmiany w strategii podatkowej firmy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto skontaktować się z doświadczonym biurem aktuarialnym, które oferuje usługi tj. wycena firmy. Warto pamiętać o tym, że korzystając z pomocy fachowców możemy liczyć na kompleksową oraz terminowo zrealizowaną usługę wyceny finansowej oraz aktuarialnej.
Wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy podkreślić, że biuro aktuarialne oferuje własne usługi firmom, instytucjom, organizacjom, jak także spółkom.

Są to usługi, które dotyczą wyceny finansowej, jak również wyceny aktuarialnej całych przedsiębiorstw, niemniej jednak również ich zorganizowanych części. Takie wyceny są potrzebne przykładowo przypadku toczącego się procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy innego cywilnoprawnego. W dodatku, warto taką wycenę zlecić w przypadku chęci sprzedaży firmy lub również kupna firmy. Nie zapominajmy też o tym, że wycena aktuarialna obejmuje wycenę instrumentów majątkowych, a zatem np aktywów inwestycyjnych pożyczek czy obligacji korporacyjnych. Wycenie podlegają też znak towarowy, marka, jak także wartości niematerialne a także prawne, na przykład tj. relacje z klientem czy także patenty posiadane przez dane przedsiębiorstwo. Przy tym, doświadczeni aktuariusze zajmują się również analizą a także oceną projektów finansowych, a więc przykładowo restrukturyzacyjnych, rozwojowych, czy także modernizacyjnych. Warto zatem korzystać z usług doświadczonych aktuariuszy.

Źródło: biuro aktuarialne.

Dodaj komentarz