Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem

Klientom już nie wystarczy fakt, że mogą założyć konto przez stronę internetową banku. W wielu sytuacjach samo otwarcie następuje przez stronę www, natomiast aby zdobyć pełną funkcjonalność klient musi podpisać umowę z bankiem, w większości wypadków w obecności kuriera.

Całkowicie inne jest konto bez kuriera, do którego otwarcia nie jest konieczne spotkanie z kimś, kto prześle dokumenty, zweryfikuje naszą tożsamość spisując dane z dowodu osobistego , a oprócz tego potwierdzi podpisanie dokumentów. Nowoczesne banki proponują swoim klientom: otwórz konto przelewem.

Jak to funkcjonuje? Początek jest analogiczny w jaki sposób w sytuacji otwierania kont w bankach z udostępnioną obsługą internetową. Klient zakłada konto, podaje własne podstawowe dane, wyraża różnorodne zgody, w tym na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie przez bank wiadomości, po czym otrzymuje na podany adres mailowy lub SMS-em dane, potrzebne do zalogowania na konto internetowe.

Niektóre banki pozwalają na zalogowanie dopiero po podpisaniu dokumentów, ponieważ specjalny kod do logowania do usług bankowości internetowej wchodzi w skład dokumentów, przesłanych przez bank kurierem. Skoro tutaj nie ma przesyłania dokumentów, klient musi się zweryfikować w inny metodę. Wystarczy, że z innego konta w innym banku, które jest założone na niego, dokona przelewu na jakąś kwotę i w ten sposób zweryfikuje własne dane , a oprócz tego uruchomi własne nowe konto. Konto bez opłat, co przy systematycznie wprowadzanych opłatach bankowych, posiada niewątpliwie dla klientów bardzo duże znaczenie.

Sprawdź: konto bez opłat.

Tags:

Dodaj komentarz