Inspekcje wizyjne dronem

Jeżeli jesteśmy odpowiedzialny za stan techniczny sieci ciepłowniczej albo obiektu przemysłowego, to niewątpliwie warto powierzyć inspekcję profesjonalnym firmom, które dysponują między innymi bezzałogowymi statkami powietrznymi, czyli dronami. Inspekcje termowizyjne dronem charakteryzują się nie tylko i wyłącznie bezpieczeństwem, niemniej jednak też precyzją zbierania danych, które następnie wykorzystywane są przy opracowywaniu przez analityków raportu.
Termowizja za pomocą drona – dlaczego warto?
Przede wszystkim powinniśmy posiadać świadomość, że inspekcje termowizyjne coraz częściej dotyczą zarówno obiektów, jak też infrastruktury nieprosto dostępnej.

Warto więc korzystać z rozwiązań bezpiecznych, jak także pozwalających na szybkie a także precyzyjne zbieranie danych, które mogą na przykład zminimalizować ryzyko awarii występującej w sieci ciepłowniczej, co może w konsekwencji przełożyć się także na przerwanie dostaw ciepła w okresie zimowym. Warto mieć na uwadze również o tym, że inspekcje przemysłowe dronem wykonywane są jedynie przez profesjonalne firmy, a zatem firmy, które mają do dyspozycji tylko drony wyposażone w odpowiednie rozwiązania, między innymi tj. dobrej klasy kamery termowizyjne, jak też kamery wizyjne, które służą do zbierania danych z terenu oraz obiektów. Inspekcje wizyjne z drona pozwalają między innymi na sprawdzenie stanu technicznego instalacji, obiektów oraz infrastruktury przemysłowej. Taka inspekcja wizyjna dotyczy na przykład słupów energetycznych, elektrowni wiatrowych, sieci ciepłowniczej, jak też zbiorników i silosów.

Polecana strona: Pomiary jakości powietrza.

Dodaj komentarz