Działanie naprawcze – restrukturyzacja

W sytuacji problemów inwestycyjnych i utraty płynności finansowej trzeba w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a więc zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone oraz nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak również gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto mieć świadomość tego na jej temat?
Należy zaznaczyć, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak też procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak też upadłości konsumenckiej.

Warto dodać jednak, że postępowanie upadłościowe to finalny krok, którego trzeba unikać. Na 100 procent wyjściem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które daje możliwość na pozyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest także wznowienie lub rozszerzenie działalności. Warto więc postarać się o pozyskanie tych środków, by nie ogłaszać bankructwa. Warto dodać, że kancelarie prawne oferują swoim klientom między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które daje możliwość na przywrócenie płynności finansowej. W dodatku, kancelarie podejmują się także prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak aby uzyskać porozumienie na ustaleniach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Więcej informacji na stronie: działania restrukturyzacyjne.

Dodaj komentarz