Jak wyglądają testy do policji?

Zawód policjanta cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Cyklicznie rosnące płace, wzrost zapotrzebowania na policjantów oraz wiele udogodnień, które przysługują funkcjonariuszom to tylko kilka z punktów, które zachęcają młodych ludzi do rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej właśnie w tym kierunku. By zostać kwalifikowanym funkcjonariuszem, należy odbyć testy do policji, ponieważ nie można dostać się tam w tym samym momencie.

Jak faktycznie wygląda rekrutacja do policji?
Testy do policji – 4 główne etapy rekrutacji
Chcąc zdobyć się do policji, na początku trzeba zgłosić się do odpowiednich placówek i złożyć wymagane dokumenty. Następnie wyznaczone zostaną nam poszczególne egzaminy a także testy, które powinniśmy pozytywnie zaliczyć. Testy do policji składają się z 4 głównych etapów. Mowa tutaj m.in. o teście wiedzy ogólnej, teście sprawności fizycznej, multiselect (testy psychologiczne) oraz o rozmowie kwalifikacyjnej. Ażeby rekrutacja do policji zakończyła się skutkiem pozytywnym, należy z każdego z takowych testów zyskać odpowiednią ilość punktów.
W przypadku testu wiedzy ogólnej, maksymalny próg punktów, który można zyskać wynosi 40. Jednak w przypadku testu sprawności fizycznej, multiselect oraz w rozmowie kwalifikacyjnej, maksymalna liczba punktów, którą można zyskać z poszczególnych testów wynosi 60. Razem jest więc do uzyskania aż 220 punktów. W przypadku, gdy testy do policji zakończą się niepowodzeniem już na samym początku, np. przy testach sprawnościowych, to przysługuje nam prawo do kolejnego podejścia, lecz dopiero za 6 miesięcy.
Zobacz: https://www.rekrutacja-do-policji.pl.

Dodaj komentarz