Kupujemy panele akustyczne

Pamiętam jak kiedyś lubiłam videoblogi znanych twórców. Oglądanie z zachwytem weszło mi w nawyk. Podczas jednego z nagrań zastanawiałam się: Jak to należy jest zbudować wideo? W tym celu zaczęłam interesować się sprzętem a także wyposażeniem do nagrywania.

Oto moje wnioski.
Pierwszy krok – dobry sprzęt? Bez niego branża video nie może istnieć. Zanim kupić panele akustyczne zajmij się poszukiwaniem sprzętu. Pierwsze, co powinieneś zrobić to mieć sprzęt do nagrywania. Może to być aparat a także kamera.
Jeśli chodzi o nagrywanie z telefonu to niezbędne jest posiadanie sprzętu wysokiej marki. Twój telefon musi kosztować. Nie ma innego wyjścia. Wraz z ceną w każdej sytuacji idzie bardzo dobra jakość. Gdy kupisz telefon powyżej 1 tysiąca pln masz pewność nagrań najwyższej jakości.
Nieco mniej wygodną opcją jest kamera. Umożliwia ona na z całą pewnością wyższą jakość i cenę. Nagrania z kamery dużo różnią się od video z telefonu. A dodatkowo warto dokupić także mikrofon.
Drugi krok – studio nagrań? Jeżeli już nie chcesz nagrywać w plenerze. Warto tworzyć swoje studio. Do tego celu przydarzą się panele akustyczne śląsk oraz inne sprzęty. Do sprzętu nagrań zalicza się m.in. oświetlenie a także statywy. Potrzebny może się okazać green screen. Płachta w jednolitym kolorze umożliwia na stosowanie pewnej techniki obrazu. Polega ona na zamianie tła na komputerowy obraz. By należycie wygłuszyć pomieszczenie wspomnieliśmy o panele akustyczne do studia. Dzięki nim Twoje nagrania nie będą zagłuszane przez inne dźwięki z zewnątrz.
Więcej informacji na stronie: panele akustyczne.

Dodaj komentarz