Ławka parkowa z panelami fotowoltaicznymi

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują rozwiązania ekologiczne, które wykorzystują odnawialne źródła energii, takie jak słońce. Na szczególną uwagę zasługuje fotowoltaika, czyli uzyskiwanie czystego prądu z promieniowania słonecznego. Jest to innowacyjne oraz funkcjonalne rozwiązanie, które znajduje szerokie przeznaczenie.

Jest wykorzystywane między innymi w budynkach mieszkalnych, jak również komercyjnych czy w gospodarstwach rolnych. Jednakże systemy fotowoltaiczne są wykorzystywane także w małej architekturze miejskiej, a właściwym przykładem są ławki fotowoltaiczne.
Ławka solarna – co należy mieć świadomość tego?
Ławka solarna to innowacyjne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w zabudowie miejskiej. Jednakże takie rozwiązania są stosowane także na terenach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Trzeba zaznaczyć, że ławka solarna wyposażona jest w panele fotowoltaiczne, które wytwarzają energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Jest to zatem rozwiązanie, który posiada własny autonomiczny system zasilania. Ławki solarne odznaczają się funkcjonalnością, umożliwiają ładowanie komórek, tabletów czy laptopów, ponieważ wyposażone są w gniazda USB oraz ładowarki indukcyjne. Warto także wspomnieć, że ławki solarne mogą być wzbogacone o dodatkowe moduły, takie jak router Wi-Fi czy oświetlenie LED. W związku z tym można wybrać takie rozwiązania, które w danym terenie będą się najlepiej sprawdzały. Nie jest zatem zaskoczeniem, że jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Więcej: ławka ekologiczna.

Dodaj komentarz