Najlepsze sadzonki orzecha włoskiego

Orzechy włoskie cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Na nieszczęście za kilogram obranych, przepysznych orzechów włoskich należy zapłacić, aż kilkadziesiąt złotych. Jest to faktycznie dość spora suma, w szczególności jak za produkt, który właściwie każdy z nas może posiadać za darmo w swoim własnym ogródku.

Orzech włoski Jacek jest najpopularniejszą odmianę sprzedawaną w szkółkach ze względu na dużą ilość orzechów , a dodatkowo odporność na wszelkie szkodniki i choroby. Zasadzony orzech włoski szczepiony na pewno po kilku latach umożliwi wam się cieszyć własnymi, przepysznymi orzechami. Na własne orzechy niestety będziecie musieli poczekać kilka lat, jednakże potem ich obfitość z całą pewnością wynagrodzi wam te wszystkie lata oczekiwania.
Profesjonalni sadownicy w każdej sytuacji kupują orzechy szczepione tylko od szkółek, gdyż jest to zdecydowanie najlepsze, przetestowane źródło dobrych drzewek. Szkółki są prowadzone przez profesjonalistów, którzy idealnie znają się na hodowaniu niewielkich drzewek orzechów włoskich. Możecie być zatem pewni, że kupujecie najwyższej jakości drzewko, które doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Po zasadzeniu wymarzonego drzewka niestety czeka was kilkuletnia opieka nad nim, zanim zaczną pojawiać się na nim pierwsze orzechy. Na pewno natomiast wasze zasadzone drzewko wynagrodzi wam czas oczekiwania w postaci przepysznych orzechów. Zazwyczaj orzech włoski co roku posiada na sobie kilka kilogramów orzechów. Jego gałązki, aż się uginają od ich ciężaru, więc na pewno wszyscy wasi domownicy spokojnie zaspokoją swój apetyt na przepyszne orzechy włoskie.
Polecana strona: Orzechy szczepione.

Dodaj komentarz