Prawa posiadacza telefonu

Zdecydowana większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z całkowitą czyli stu procentową pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak też załatwianie codziennych spraw czy także utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Często natomiast zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto wspomnieć o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, ale również niechciane rozmowy związane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Dlatego też warto skorzystać z funkcjonalnych stron www, gdzie znajdziemy aktualne przepisy dotyczące przykładowo przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę bardzo często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w takiej sytuacji, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto dodać o tym, że w takich wypadkach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować różnorakie towary a także usługi, niemniej jednak bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. A przy tym użytkownicy telefonów komórkowych powinni uprzytamnić sobie, że w polskim niemalże obowiązują dokładnie określone przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo między innymi wycofać wcześniej udzielone zgody marketingowe. Warto zatem być na bieżąco ze swoimi prawami, aby móc zachować się w odpowiedni sposób w sytuacji, kiedy przykładowo jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Polecam: nieznane numery.

Dodaj komentarz