Szkółka drzew owocowych

Wyhodowanie własnych owoców wcale nie jest skomplikowane. Wręcz inaczej. jest to proste, jeśli mamy odpowiednie sadzonki.

Szkółka drzew owocowych jest nam w stanie zagwarantować takie rewelacyjnej jakości sadzonki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te sadzonki powinny być hodowane w odpowiednich warunkach. Ważne jest to, w jakiej temperaturze i w jakiej wilgotności są trzymane te sadzonki.
Im temperatura i wilgotność są większe, tym zwykle szybciej rosnące rośliny. Natomiast nie każde drzewo czy krzew takich warunków potrzebuje. Orzech włoski potrzebuje bardzo specyficznych warunków i dobrej gleby. Im lepsza jest gleba, tym lepsze są plony, niemniej jednak akurat rodzaj gleby nie wpływa na okres owocowania. Orzechy zwykle owocują dopiero po siedmiu latach, niektóre odmiany po sześciu latach. Tak zatem od posadzenia do momentu zebrania pierwszych owoców przyjdzie nam ciut poczekać. Natomiast orzech jest bardzo wytrzymały drzewem, więc kiedy już urośnie, to plonuje przez bardzo długie lata i jego plony są realnie bardzo dobre. Sadzonki drzew owocowych zachowują się analogicznie. Jeżeli już sadzonka była pozyskana ze przetestowanego źródła i jest oryginalną rośliną bez żadnych mieszanek, to jej owoce będą miały przepiękny kształt, kolor, smak i wartości odżywcze. Im bardziej dziko uprawiana była dana roślina, tym gorsze będzie miała walory smakowe i estetyczne. Krzewy owocowe które dziko wyrosły, mają zdecydowanie mniejsze i słabszej jakości owoce niż te krzewy, które pochodzą z renomowanych szkółek. Pozyskiwanie takich krzewów ze szkółek jest z całkowitą czyli stu procentową pewnością lepszym rozwiązaniem.
Źródło: krzewy owocowe.

Dodaj komentarz