Wrózbici i horoskopy

 

W teraźniejszych czasach coraz większą popularnością w Polsce ciesz się wszelkiego rodzaju usługi wróżbiarskie , a oprócz tego wszelkie materiały powiązane z szeroko pojętą ezoteryką i magią. Ludzie jak widać potrzebują kogoś, kto pomógłby im wyjaśnić jak potoczą się ichniejszym losy w późniejszym czasie i bardzo chętnie wydadzą pieniądze na wszelkiego rodzaju seanse spirytystyczne czy łatwy tarot on-line. Wbrew pozorom nie tylko kobiety są zainteresowane takimi rozrywkami, ale coraz w wielu przypadkach u wróżek czy w gronie dzwoniących do telewizyjnych show wróżbitów, pojawiają się mężczyźni. Choćby zapewne woleliby, żeby znajomi albo rodzina nie dowiedziała się o ichniejszym aktywnościach na tym polu.

Zadziwiające jest to, że pomimo tak negatywnej opinii większości Obywateli Polski na zagadnienie wróżbity Macieja czy Dawida, bez przerwy omawiana branża ma możliwość liczyć na olbrzymią liczbę klientów, wydających swoje ciężko zarobione pieniądze na audycjach telewizyjnych zamiast na darmowy tarot u jakiejś staruszki lub horoskopy. Gwiazdy takich telewizyjnych show mogą liczyć na realnie bardzo przyzwoite pieniądze, za umiejętność zaciekawienia widza, wyciągania wniosków i w pewnym sensie lania wody przez kilka godzin na antenie.

Czy natomiast jest to tak de facto bardziej wartościowe niż jakiś prosty tarot darmowy miłosny w gazetce z programem telewizyjnym? Gdy przysłuchamy się temu co opowiada doświadczony wróżbita swoim słuchaczom i porównamy to z horoskopami, to przekonamy się, że w jednym i w drugim są w treści rzeczy, które można dostosować do każdej osoby człowieka i nie ma to wiele wspólnego z magią, a jedynie z iluzją.

Zobacz: tarot darmowy.

Tags:

Dodaj komentarz