Wspaniała sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobności na ozdobienie brzydkich bloków oraz murów, które już dawno przeżyły swoje najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się też coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu znacząca większość osób uważała murale za akt wandalizmu oraz niszczenia czyjejś własności. Aktualnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają wręcz specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie bardzo ważne dzieła sztuki ulicznej. Jeśli więc poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku albo muru, to warto zainwestować własne pieniądze w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest bez wątpienia zbudowanie koncepcji , a ponadto projektu danego muralu, aby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest zdecydowanie łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi stworzyć własne niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać w zgodzie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą możliwość swobody, jednak z uwagi kilka niezwykle ważnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto więc upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo czułe lub wręcz obraźliwe dla Mieszkańców polski. Nie każdy z nas zrozumie mural prezentujący postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwykłą profanację symboli religijnych.
Zobacz: malowanie murale.

Dodaj komentarz