Zespół downa – przekaż podatek

Wypełniając zeznanie podatkowe za dany rok powinniśmy uprzytamnić sobie, że jako podatnicy mamy prawo przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, a więc na przykład zespół downa wsparcie finansowe. Niewątpliwie jest to szczytny cel, który wymaga też solidnego dofinansowania, ponieważ jest to na prawdę bardzo często występująca wada, która od rodziców takich dzieci wymaga dużego zaangażowania, jak także korzystania z fachowej pomocy na przykład rehabilitantów.
1% podatku na organizacje – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że przekaż podatek to rozwiązanie, które umożliwia podatnikom przekazanie części podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego.

Warto mieć na uwadze o tym, że w sieci znajdziemy dostępną aktualną listę organizacji pożytku publicznego, na które zgodnie z aktualnymi przepisami prawa podatkowego możemy przekazać 1% naszego podatku dochodowego. Bez wątpienia tych organizacji jest bardzo dużo, dlatego powinno się z dużą dokładnością podejść do wyboru. Na prawdę często podatki dochodowe przekazywane są na rzecz organizacji, które zajmują się opieką czy również edukowaniem, które powiązane jest z osobami cierpiącymi przykładowo na zespół Downa. Warto wspomnieć zatem, że możemy zrobić coś dobrego niewielkim kosztem, da więc przekazać niewielką część własnego podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego, która przekaże ją następnie na działania statutowe, a więc przykładowo związane z organizowaniem turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z zespołem downa.

Polecamy: zespół downa przekaż podatek.

Dodaj komentarz