Jak projektować strony www

W trakcie tworzenia strony internetowej powinno się pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Te aspekty determinują nie tylko wygląd strony, ale też to, jak będą się po niej poruszali użytkownicy. Projektowanie witryn internetowych obecnie znacznie odbiega od tego, jakie wykonywane było jeszcze kilka lat temu.

Aktualnie strony projektuje się głównie w technologii responsywnej, czyli każda strona musi się dopasowywać do wielkości ekranu, na jakim jest wyświetlana, bez względu na to, czy jest to tablet, czy smartfon, laptop, czy duży monitor komputera stacjonarnego.
Projektowanie stron www kiedyś polegał na zastosowaniu ogromnej liczby tak zwanych wodotrysków, czyli mieliśmy technologie flash, która dzisiaj jest już absolutnie nie stosowana, mieliśmy bardzo dużo zdjęć w różnej jakości i ogólny chaos na stronie, zarówno pod kątem ilości zakładek, jak i kolorystyki. W tej chwili się to zmieniło, dlatego że ilość stron internetowych , a ponadto informacje, jakie są na tych stronach zamieszczane, są tak obszerne, że użytkownicy doświadczają chaosu informacyjnego i potrzebują bardzo szybko wyszukać informacje w konkretnym miejscu bez straty czasu. Stąd też tworzenie stron wykonywany jest w taki sposób, by użytkownik mógł na stronie szybko wyszukać to, czego poszukuję i żeby strona była bardzo czytelna. Rezygnuje się ze wszelkich dodatków, które zaburzają wczytywanie się strony i opóźniają ją. W zamian za to używa się łatwe technologie, które czynią stronę bardziej czytelną. To poprawia znacznie jej działanie.
Więcej: oprogramowanie dla firm komunalnych.

Dodaj komentarz