Jak tworzy się strony internetowe

Samodzielne projektowanie stron www nie jest łatwym misją i wymaga nie tylko stosownej wiedzy, ale również dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Jeżeli strona ma spełniać wszystkie wymagania i odpowiadać obowiązującym trendom, nie gorzej zdać się na pomoc specjalistów. Firma, która się tego podejmie, powinna rozpocząć pracę od dokładnego przeanalizowania profilu działalności własnego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być podstawowym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej znaleźć i jaki detal kampanii reklamowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, na początek na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie oczekiwania klienta. Następnym krokiem, jaki obejmuje projektowanie stron internetowych, jest zbudowanie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i kwalifikacji obsługi skryptu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się programowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną ogół. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem kodów odpowiadających między innymi za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy funkcjonuje ona bez zarzutu, to projektowanie witryn internetowych można uznać za zakończone. Jednakże dosłownie najlepiej wytworzona strona nie będzie widoczna w internecie wśród wielu jej podobnych, trzeba zatem przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W przypadku stron firmowych przekłada się to niemalże automatycznie na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem towarów albo usług.

Dodaj komentarz