W jaki sposób dopasować odpowiedni rozmiar stanika

Wybór odpowiedniego stanika nie jest rzeczą najbardziej prostą. Dla kobiety która przez kompletne obecne życie kupowała zwyczajne, tanie biustonosze może być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik powinno się w wielu wypadkach zapłacić ponad sto zł. Podstawowe pytanie: czy opłaca się? Czy różnica będzie doprawdy aż tak widoczna?

Tak. Adekwatnie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on w szczególności ładny, najbardziej istotne żeby był zwyczajnie wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a zwykłego, jest ogromna. Dobrze dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go w ogromnej liczbie przypadków nieodczuwalny zwłaszcza kiedy przedtem ubierała intuicyjne. Zdecydowana większość kobiet niestety kompletnie lekceważy adekwatny dobieranie tej części garderoby. Znakomita większość nie potrafi na nieszczęście określić należycie wymiarów własnego biustu co na nieszczęście jest fundamentem przy wyborze dobrego stanika. żeby sprawdzić własne wymiary trzeba na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. A dodatkowo lekko ściskamy się miarką ażeby pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową np. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Wykonujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Istotne, aby należycie podnosił biust. Obydwa pomiary przygotowujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wtedy możemy pochylić się do przodu i pomiar tego rodzaju stworzyć w poziomie. Tożsamo jak w przypadku pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Właściwy biustonosz musi posiadać odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został dobrze dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które były dobrze wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona by piersi w staniku były lekko unisione. Powinien być to jednocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym należycie się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeśli tak się dzieje znaczy to, że są zbyt krótkie.

Źródło informacji: jaki rozmiar piersi.

Tags:

Dodaj komentarz