SEO za pomocą katalogów stron

O pozycjonowaniu za radą stron Presell Pages poczytać można już w praktyce wszędzie. Znacząca większość informacji pisanych w ostatnim czasie donosi, że pozycjonowanie przez precle straciło już sens. Polecam przypomnieć najpierw, że ten metodę na pozycjonowanie polega na napisaniu najbardziej tematycznego artykułu i umieszczeniu go w katalogu takich artykułów, który zwany jest preclem.

O ile gruntownie przeanalizujemy linki do różnego rodzaju stron w branżach skomplikowanych w pozycjonowaniu to łatwo możemy zobaczyć, że precle wciąż są używane jako metodę na pozycjonowanie. Nasuwa się zatem pytanie o co w tym chodzi, że jedni piszą o ich działaniu, a inni o zupełnym braku wpływu na pozycje stron? Odpowiedź jest relatywnie prosta: brak wpływu na pozycje występuje w przypadku umieszczania napisanego artykułu bez wprowadzania w nim przekształceń (synonimów) kilkadziesiąt kilkaset razy w różnorakich katalogach. Warto tutaj pamiętać, że jeden artykuł bez wprowadzonej synonimizacji = jeden precel. Wyłącznie ta metoda posiada dodatni wpływ na pozycjonowanie. Jeden artykuł presell ma możliwość być naturalnie powielany o ile jest synonimizowany – wtedy z jednego bazowego tekstu tworzymy nawet kilkaset unikalnych dla wyszukiwarek treści.

Następną rzeczą jest o jakiej musimy pamiętać pozycjonując w ten sposób stronę jest fakt, że artykuły powstałe poprzez synonimy musimy dodawać sukcesywnie z dużą dozą cierpliwości. Wyszukiwarka musi mieć złudzenie, że jest to robione naturalnie, a trudno jest odnieść takie złudzenie, jeśli codziennie do mojej strony przybywa kilka tysięcy nowych linków, w szczególności jeśli pozycjonowania strona jest nowa. Wbrew różnymi mitom nie zaszkodzi dosłownie tysiąc linków dołożonych jednego dnia dla nowej strony, w większości przypadków też niestety nie pomoże (duży skok linków zostanie pominięty przez Google w zliczaniu plusów do rankingu). Dlaczego tak nagły wzrost ilości linków nie ma możliwość zaszkodzić nowej stronie? Odpowiedź jest relatywnie prosta, wtedy zamiast pozycjonować bardziej zyskowne byłoby linkowanie w ten w chwili obecnej metodę stron konkurencyjnych w celu wykluczenia ichniejszym z indeksu. Na szczęście, to nie przejdzie.

Dodaj komentarz