Dobre suplementy

 

Ażeby dbać o własne zdrowie w większości wypadków nie wystarczy wyłącznie urozmaicenie diety. By z dobrym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych poważnych składników, należy sięgnąć po preparaty, które dobrze się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo niełatwe do uzyskania, są kwasy omega 3. W powszechnym jadłospisie musiałaby się odnaleźć morska ryba, tymczasem nie preferuje i ma możliwość je jeść. A dodatkowo ichniejszym przyswajalność zmniejsza zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 może wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się ma możliwość brak również innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, ale jej niedobór w diecie ma możliwość być też przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy dostać naturalnie przez opalanie, jednak zimą i w okresach przejściowych należy zastanowić się nad suplementacją, priorytetowo jeżeli w znaczącej liczbie przypadków dopada nas wiosenna lub jesienna chandra.

Innym istotnym składnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację przenigdy nie jest za późno. Nawet o ile schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, warto mieć właściwe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on przede wszystkim w sytuacji chorób serca. Co więcej właściwie wpływa na odporność organizmu, dlatego warto przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie posiada też witamina C.

Warto sprawdzić: witamina b12.

Tags:

Dodaj komentarz