Pomoc w sytuacjach awaryjnych

 

Z każdym rokiem ruch na naszych drogach jest coraz większy. Dostęp do samochodu ma coraz większe grono ludzi i ten trend być może przez najbliższe lata będzie postępował, bo nasycenie naszego rynku jest bez przerwy mniejsze niż w bardziej rozwiniętych krajach.

To bardzo dobra sytuacja, bo dzięki temu coraz więcej ludzi posiada okazję podróżować, zwiedzać nowe miejsca, ma łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do miejsc, do których wcześniej zdarza się, że dosłownie nie marzyli, by się wybrać.

Ale jak w każdej sprawie i ta sytuacja posiada własną ciemniejszą stronę o której niechętnie koncepcji ogromna większość kierowców.

Zwiększony ruch to niestety większe również niebezpieczeństwo wypadku, a rozmaity stan techniczny pojazdów, które wszakże nie wszystkie są nowe, stwarza, że każdego może zastać w trakcie jazdy przykra niespodzianka w postaci kraksy, czy awarii.

Niezbędna jest wówczas pomoc drogowa. Osoby, które przewidziały taką możliwość, korzystają w takim wypadku z ubezpieczenia assistance, dzięki któremu mogą wezwać pomoc i w zależności od wykupionej opcji liczyć na przykład na holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu, jeżeli już to możliwe, a dosłownie na pojazd zastępczy.

W gorszej sytuacji są Wszyscy, którzy o to nie zadbali przed podróżą. Awaryjne wzywanie pomocy, a wyjątkowo sytuacje w których potrzebna jest laweta, są w znaczącej liczbie przypadków bardzo kosztowne i mszczą się na osobach, które chciały na tym zaoszczędzić.

Na szczęście rośnie cyfra osób, które zdają sobie z tego sprawę i stosownie wcześnie się przed tym zabezpieczają.

Zobacz: pomoc drogowa Tychy.

Tags:

Dodaj komentarz