Jak dużo wydajemy na prezenty?

Kiedy przychodzi czas kupowania prezentów, wielu ludzi gorączkowo biega i poszukuje tych najbardziej właściwych. O ile ludzie są spokojni, nie denerwują się podczas zakupów, oznacza to ze o prezentach pomyśleli oni już dużo poprzednio i już posiadają je z głowy.

O ile pojawiają się w takim okresie w sklepach, to jedynie dlatego, że mają do kupienia jakieś drobne zabawki dla dzieci czy inne drobne prezenty, które zostawili sobie na ostatnia chwile. Kilka takich osób pojawia się w wówczas sklepach wyłącznie po drobne rzeczy, dlatego są oni spokojni.
Niestety nie każdy posiada takie metody działanie. Zdecydowana znacząca większość osób kupuje prezenty dla dzieci i wszystkie inne na ostatnia chwilę. Takie kupowanie bardzo w dużej liczbie przypadków jest spowodowane brakiem czasu albo tym, że ludzie do ostatniej chwili szukali pomysłu na ciekawy podarunek. Gdy uda im się go znaleźć, to na takie zakupy się udają. W wielu przypadkach udają się też beż żadnego myśli i wówczas są w dużo gorszej sytuacji. Bo jeśli nie mają konkretnego planu, co do tego, co posiadają kupić, to takie zakupy dużo dłużej trwają i nie za każdym razem kończą się sukcesem. Nie zawsze udaje się kupić to, co powinno. Nie zawsze ponieważ koń na biegunach jest dobrym pomysłem. Niemniej jednak gdy ludzie działają pod presją czasu, nie zastanawiają się, czy konkretny prezent ucieszy dziecko czy osobę, która ma nim być obdarowana. Wolą posiadać to już z głowy i po paru godzinach chodzenia, kupują coś, do czego niekoniecznie są przekonani. Takie zachowania są bardzo częste i w wielu przypadkach dotyczą tych samych osób.
Polecam: zabawki dla dzieci.

Dodaj komentarz