Rozwiązywanie zadań z matematyki

Rozwiązywanie zadań z matematyki to dla niektórych uczniów wyjątkowo ciężki obowiązek. Nic w tym zadziwiającego – nie właściwie każdy posiada tak duży talent, by pojąć wszystko już od pierwszej lekcji. Gdy polecenia są zbyt trudne, pojawiają się zaległości. A to nie jest bardzo dobre, ponieważ zwykle następne działy opierają się na tym, co uczeń powinien opanować już wcześniej.

Natomiast – bez obaw. To, że ktoś nie jest matematycznym geniuszem nie znaczy w tej samej chwili, iż w całości nie zrozumie danego działu. Wystarczy, że pojmie przynajmniej ogólne zasady. W tym celu warto natomiast zaprezentować uczniowi, iż dane zadanie da się zrobić. Jeżeli już uczeń nie może pojąć skróconego sposobu, warto zrobić zadanie tak, żeby wyłapać, na czym polegają dane braki.

Rozwiązanie zadania matematycznego ze szczegółowym opisem pomoże wręcz w naprawę skomplikowanych przypadkach. To ma możliwość pomóc zresztą nie tylko uczniom. Też korepetytorzy, którzy muszą radzić sobie niekiedy z faktycznie ciężkimi przypadkami, mają w ten sposób gotową pomoc. W końcu, o ile w rzeczywistości się woli, można rozwiązać dane zadanie i jeszcze zrozumieć, jak to się robi!

Zadania z matematyki od tej pory nie powinny już sprawiać takiego problemu. Niektórzy zapewne uważają, iż uczeń powinien do tego wszystkiego dojść sam, jednak teraźniejsze tempo zdobywania informacji nie zachęca tych mniej zdolnych do pracy. Ponadto o ile nie zrozumieją początkowego sposobu rozwiązywania, to będą nieustannie popełniać te same usterki i nie będą umieli ich wskazać. Gotowe rozwiązanie ma możliwość im pomóc właśnie wówczas, kiedy wątpliwość pojawi się na drodze do dobrego wyniku.

Zobacz więcej: rozwiązywanie zadań z matematyki.

Tags:

Dodaj komentarz