Charakterystyka energetyczna budynku – certyfikat

Musimy być świadomym, że jeżeli pragniemy korzystać z dofinansowania pochodzącego z różnorakich rządowych programów przykładowo takich jak czyste powietrze to powinniśmy głównie powierzyć wykonanie profesjonalnego audytu takiego jak audyt energetyczny. Jest to audyt wykonywany przez specjalistów, którzy oceniają obecny stan jak także proponują rozwiązania prowadzące do poprawy w zakresie bilansu energetycznego budynku.
Co warto wiedzieć na temat świadectw energetycznych?
Na początku powinno się zaznaczyć, że świadectwo charakterystyki energetycznej może być wystawione wyłącznie przez osobę posiadającą uprawnienia audytora energetycznego.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że wykonanie audytu to głównie rozpoznanie stanu technicznego budynku jak również ocena zapotrzebowania na energię a także ogrzewanie, które wynika w głównej mierze z parametrów technicznych obiektu. Warto dodać jednakże o tym, że taki audyt określający aktualne zapotrzebowanie energetyczne budynku to też propozycje usprawnień, które pomogą zmniejszyć energochłonność obiektu. Warto pamiętać także o tym, że usługa dotyczy nie tylko i wyłącznie obiektów wolnostojących, niemniej jednak możemy również korzystać z rozwiązania takiego jakie świadectwo energetyczne mieszkania. Dzięki takiemu audytowi dowiemy się jakie termomodernizacje wpłyną na poprawę parametrów energetycznych budynku, a zatem będą się również wiązały ze z mniejszymi kosztami dotyczącymi ogrzewania czy także utrzymania optymalnej temperatury przez cały rok. Warto więc korzystać z takich rozwiązań.

Sprawdź: świadectwo energetyczne.

Dodaj komentarz