Nowe domy drewniane

Coraz częściej osoby planujące budowę własnego domu decydują się na przeznaczenie drewna jako głównego budulca. Współczesne domy drewniane to solidne konstrukcje wykonane z grubych bali najwyższej jakości. Drewno użyte do tworzenia musi spełniać przewidziane prawem parametry a dobrze dopasowana impregnacja i konserwacja gwarantuje, iż domy z drewna w doskonałym stanie wytrzymają sporo dziesiątek lat.

Ściany i podłogi z drewna są znacznie zdrowsze niż te wykonane z pustaka, w takim pomieszczeniu powietrze jest lepszej jakości, a naturalny zapach drewna wnosi do wnętrz niesamowitą atmosferę. O ile chodzi o izolację cieplną, drewno w lecie utrzymuje przyjemny chłód, jednak w zimie gwarantuje optymalne temperatury. W każdej sytuacji także istnieje możliwość docieplenia drewnianego domu, czego zwykle może się podjąć producent domów z bali lub inna firma zajmująca się tego typu usługami.
Jak wygląda budowa domów z bali?
Przygotowując się do tworzenia domu z bali, wystarczy przygotować podłoże, a całą resztą zajmie się specjalistyczna firma. Elementy domu wykonywane są u producenta. Wszystkie części zostają perfekcyjnie docięte, a drewno jest kilkakrotnie pokrywane preparatami zabezpieczającymi przed czynnikami atmosferycznymi i owadami. Tak przygotowany materiał przyjeżdża na plac budowy, gdzie specjalnie przeszkoleni profesjonaliści konstruują dom z poszczególnych elementów. Sama budowa trwa znacznie krócej niż budowa domu murowanego, gdyż nie potrzeba czasu na przeschnięcie stropów, dzięki czemu nie ma żadnych przestojów. Również cena jest przystępna.

Polecamy: domy z bali.

Dodaj komentarz