Rekuperacja

Kreując albo remontując dom na 100 procent warto postawić na rozwiązania, które są wydajne, energooszczędne, jak także charakteryzują się długą żywotnością oraz niezawodnością. Stąd też tak często wybierana jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna połączona z odzyskiem ciepła, która daje masowe korzyści, w głównej mierze redukcję wydatków zastosowanych na ogrzewanie budynku w zimie.
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – co powinno się mieć świadomość tego na jej temat?
Na początku musimy wyjaśnić, że o ile są osoby, które zastanawiają się, co to jest rekuperacja, to powinny wiedzieć, że jest to wentylacja mechaniczna, która daje możliwość na odzyskiwanie energii cieplnej ze zużytego powietrza, które kierowane jest na zewnątrz budynku.

Pozyskane w ten sposób energia służy do ogrzania powietrza dostającego się dopiero do budynku, równocześnie powietrze zużyte oraz świeże pozyskiwane z zewnątrz nie miesza się. Konsekwencją tego procesu jest to, że wydajemy mniej na ogrzewanie budynku, czyli poprawiamy użyteczność energetyczną obiektu. Należy wspomnieć również o tym, że rekuperacja może być montowana w budynkach nowo powstających, niemniej jednak możemy też korzystać z usług firm, które zajmują się montażem w już istniejących obiektach. Co więcej, jest to też system wydajny, energooszczędny jak też ekologiczny, który będzie nam służył przez bardzo długie lata w sposób bezawaryjny. Warto pamiętać również o tym, że innowacyjne systemy instalacji wentylacyjnej często wyposażone są filtry, które usuwają z powietrza pobranego z zewnątrz przykładowo pyły zawieszone.

Więcej informacji: co to jest rekuperacja

Dodaj komentarz