Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Pchły to bardzo dzisiaj popularne szkodniki, które dopadają przede wszystkim naszych pupili. Wystarczy spacer po pastwisku lub łące aby nasz domowy zwierzak nabawił się tych nieprostych do zwalczenia, skaczących owadów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w pomieszczeniu, gdzie przez cały czas przebywa nasz pies, owady zagnieżdżą się na dobre.

Pchły w ciągu doby umieją wypić dwadzieścia razy więcej krwi niż same ważą, a o ile brakuje im żywiciela w postaci zwierzęcia, zaczynają gryźć także ludzi. A dodatkowo – rozmnażają się fantastycznie bardzo szybko, szacuje się, że jedna pchła w ciągu własnego życia może złożyć 600-2000 jaj. Larwy, które się z tych jaj wykluwają, chowają się w ciemnych kątach domu, tak aby nie dosięgało ich światło. Następnie larwy trafiają do kokona, gdzie w sytuacji braku żywiciela potrafią przetrwać dosłownie kilka miesięcy. Jak łatwo się domyślić – usuwanie pcheł, ze względu na ich przebiegłość bywa niezwykle trudna. Potrzeba dużo determinacji a głównie – odpowiedniego sposobu!
Pchły usuwa się poprzez efektywną dezynsekcję. Dezynsekcja to zabieg polegający na tępieniu pasożytniczych owadów (takich jak w głównej mierze muchy, komary czy pchły) a także ich jaj i larw. Zazwyczaj wykorzystuje się chociaż 2 metody usuwania szkodników, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy. Dezynsekcja przeprowadzana jest na różne sposoby, które podzielone są na kategorie (poprzez zastosowanie środków fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych). Powinno się pamiętać, że pchły to bardzo groźne szkodniki. Mimo niedużych rozmiarów, potrafią wyrządzić w rzeczywistości sporo szkód.
Warto zobaczyć: profesjonalne zwalczanie pcheł.

Dodaj komentarz