Gdzie można stosować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ta popularność jest rezultatem korzyści, jakie wynikają z zastosowania tego typu systemu grzewczego. Przede wszystkim ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest dobrze dopasowana wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu a także roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy również trochę dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w sytuacji niewielkich pomieszczeń. Ciekawym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które umożliwia na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia wyrachowanych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co trzeba mieć świadomość tego przed montażem?
Przede wszystkim ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Daje możliwość to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną wielką zaletą tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie trzeba skuwać całych posadzek. A przy tym, ogrzewanie podłogowe frezowane jest całkowicie wydajnym i komfortowym rozstrzygnięciem. Nie trzeba się więc obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Więcej informacji na stronie: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz