Jakie rośliny wybrać do ogrodu?

Urządzanie ogrodu to przyjemność. Wybór pięknych roślin, które ozdobią naszą posesję, stanowi zdecydowanie jedną z najprzyjemniejszych części tej pracy. Do wyboru mamy rozległą paletę roślin ozdobnych, które ożywią i urozmaicą dosłownie najbardziej szare miejsce.

Jakie rośliny bardzo dobrze sprawdzają się w ogrodach?
To bez wątpienia zależy od tego, jaki mamy ogród, a głównie, jakie gatunki ozdobne chcemy do niego wprowadzić. Trzeba pamiętać, że są rośliny, które wymagają żyznej gleby oraz specjalnej pielęgnacji. Powinno się wtedy przestrzegać zasad dotyczących nawożenia, intensywności podlewania oraz przycinania. Jednakże sporo roślin dobrze sobie radzi nawet w niełatwych warunkach i na takie warto postawić, w szczególności jeżeli mamy niewiele czasu lub na prawdę bardzo często wyjeżdżamy i nikt nie może zająć się ogrodem pod naszą nieobecność.
Dzwonek karpacki to roślina, które własne naturalne stanowiska ma w Karpatach. Znaczy to, że dobrze radzi sobie w ogródkach skalnych. Tym, co ją charakteryzuje, są niebieskie kwiaty. Jest to bylina, która nie osiąga imponujących rozmiarów. Wymaga podstawowego nawożenia wiosną. Dobrze sobie radzi z okresowym brakiem wody, w związku z czym nadaje się na suche tarasy, murki i skalniaki. Lubi miejsce dobrze nasłonecznione, niemniej jednak jednocześnie chłodne. Czerwona trawa to też gatunek o niewygórowanych wymaganiach. Cechuje się wolnym przyrostem a także czerwonym zabarwieniem, które zmienia się w cyklu rocznym. Z kolei Milin amerykański to roślinna znana ze swoich kwiatów, które mają intensywną barwę a także charakterystyczny kształt trąbek.
Zobacz także: Imperata Red Baron .

Dodaj komentarz