Komu zlecić wykonanie ogrodu?

Wspaniale zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednakże jego zaplanowanie oraz wykonanie wymaga adekwatnej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji a także odpowiednich narzędzi zarówno do zaprojektowania planu, jak i też konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy rozpocząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród oraz uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin wiadomościom możliwe jest zbudowanie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. Przy tym klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają w zgodzie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, zestawienie ilościowe a także jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak także projekt nawierzchni oraz przekroje techniczne. Co bardzo istotne – firma oferująca projektowanie oraz wykonywanie ogrodów zapewnia też opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeśli nie pragniemy tych prac wykonywać poświęcając własny czas, możemy ją zlecić wykonawcy naszego ogrodu.
Zobacz więcej: ogród wykonanie.

Dodaj komentarz