Ochrona przed słońcem – markizy

Markizy są na prawdę często wybieraną osłoną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu możemy utworzyć przyjemne zaciemnione miejsce, które sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim o każdej porze. To między innymi dlatego markizy tarasowe Pabianice są tak popularnym produktem.

Markizy – rodzaje i zastosowanie
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje markiz. Są to markizy balkonowe, tarasowe a także koszowe, które mają półokrągły kształt i są montowane nad wejściami budynków, np hoteli. Markizy tarasowe są na prawdę często wykorzystywane do zadaszenia ogródków restauracyjnych. Ich dodatkową dobrą cechą jest to, że dzięki umieszczeniu na materiale, z którego zostały zrealizowane, spersonalizowanego nadruku, utrwalają w pamięci klientów oraz przechodniów wizerunek firmy. Wybierając rozwiązanie dla siebie w kategorii markizy Łódź, trzeba zwrócić uwagę na materiał z którego określony produkt wykonano. Zastosowane tworzywo powinno być przede wszystkim odporne na promieniowanie UV. Kolory nie powinny blaknąć wręcz przy długiej ekspozycji. Warto też wybrać materiał impregnowany, który zabezpiecza przed wilgocią. Tkanina powinna być również odpowiedniej grubości, ażeby nie ulegała przecieraniu czy rozdarciu.
Odrębnym rodzajem zabezpieczeń przed słońcem o zastosowaniu zewnętrznym są pergole tarasowe. Są wyjściem trwalszym niż markizy i doskonale wpisują się w aranżacje przestrzeni przy restauracjach czy hotelach. Ciekawym dodatkowym rozwiązaniem jest użycie oświetlenia LED, które dobrze sprawdzi się w letnie wieczory.
Więcej informacji na stronie: markizy tarasowe Pabianice.

Dodaj komentarz