Sprzątanie po pożarze

Budynki po pożarze wymagają dokładnego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza a także inne substancje toksyczne osadzają się na różnorakich materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat powinno się bezzwłocznie przystąpić do sprzątania pomieszczeń po pożarze.

Należy jednakże pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga użycia specjalnych środków oraz metod. Zdecydowanie jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia oraz fachowego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie zlecić profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych obowiązków.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co należy wiedzieć?
Trzeba wyraźnie podkreślić, że sprzątanie po pożarze wymaga wykorzystania środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak aby podczas sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. O ile zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wtedy ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, a także innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Bardzo często stosuje się też czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest bardzo często wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy oraz inne drobnoustroje czy patogeny. Trzeba także pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Natomiast urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Zobacz: sprzątanie po pożarze.

Dodaj komentarz