Żywopłot z grabu

Sprawdzonym sposobem na ogrodzenie działki czy również posesji są żywopłoty. W ostatnich latach bardzo często wybierany jest żywopłot z grabu, a więc popularnego drzewa liściastego. Najczęściej wybieranym gatunkiem jest grab pospolity, które odróżnia się liśćmi w kształcie serca.

Warto pamiętać o tym, że taki żywopłot wyróżnia się między innymi łatwą pielęgnacją, dlatego jest tak na prawdę bardzo często wybierany.
Żywopłoty – na co zwrócić uwagę?
Należy podkreślić, że żywopłot z grabu to niewątpliwie bardzo atrakcyjny żywopłot, co więcej grab jest drzewem, które bardzo dobrze reaguje na cięcia, dlatego może być w dowolny sposób formowany. Warto być świadomym jednak o tym, aby wybrać świetny termin sadzenia drzew, w sytuacji grabu będzie to wiosna albo również późna jesień. O ile posadzimy drzewa w tym terminie, to będą miały one szansę, by świetnie się zakorzenić. Warto być świadomym też o głównych zasadach przy sadzeniu, które mówią o zachowaniu odpowiednich odstępów wśród sadzonkami, tak ażeby miały wystarczająco miejsca na rozwój i wzrost. Warto wspomnieć też o tym, że żywopłot z grabu wymaga od nas dobrego nawożenia. Jednak nie można tego robić w tej samej chwili po zasadzeniu. Ogromną pozytywną właściwością tego rodzaju żywopłotu jest także to, że drzewa grabu rosną bardzo szybko. Wszyscy którzy posiadają taki żywopłot powinni pamiętać też o regularnym przycinaniu trzy razy w roku. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym będziemy mogli się cieszyć bujnym a także pięknym żywopłotem, który ze stuprocentową pewnością wzbudzi zachwyt naszych sąsiadów, a równocześnie zapewni nam prywatność.

Polecamy: żywopłot z grabu

Dodaj komentarz