Dla kogo jest faktoring?

Niestety wiele przedsiębiorstw ma kłopoty tj. zatory płatnicze, które wynikają z wystawiania sporej liczby faktur z odroczonym terminem płatności, który może wynieść dosłownie kilka miesięcy. Warto być świadomym jednakże o tym, że odpowiedzią na takie problemy będzie faktoring, czyli nowoczesna usługa finansowa, która jest świadczona przez faktora, a polega na wykupie faktur od klienta, który świadczy usługi lub także sprzedaje towar swoim kontrahentom i klientom.
Finansowanie faktur klienta – na co zwrócić uwagę?
Niewątpliwie jest to usługa, która z roku na rok spotyka się z rosnącym zainteresowaniem, ponieważ przedsiębiorstwom wystawiającym faktury z długim terminem płatności umożliwia zachować płynność finansową, a zatem daje możliwość regularne opłacanie zobowiązań związanych z bieżącą działalnością firmy.

Warto pamiętać o tym, że faktoring bez regresu to rozwiązanie dla firm reprezentujących różne branże, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności, przez co środki finansowe zamrożone są właśnie w takich fakturach. Rozstrzygnięciem w tak zaistniałej okoliczności będzie skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która wykupuje takie faktury, a w tym samym momencie po wpłynięciu faktury do systemu na konto klienta przekazywana jest kwota za fakturę. Ponadto, trzeba wspomnieć o tym że opłaty naliczane są tylko za dni fakturowania, a zatem nie ma żadnych dodatkowych opłat. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że coraz większa liczba przedsiębiorców zastanawia się faktoring co to. Warto zatem mieć świadomość, że jest to usługa finansowania faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności.

Polecana strona: faktoring.

Dodaj komentarz