Czy warto grać na konsoli?

Osobom, które przez całe życie grały wyłącznie na komputerach stacjonarnych może się wydawać, że zakup konsoli to nieopłacalna inwestycja. W praktyce natomiast jest w całości inaczej i okazuje się, że to gracze konsolowi mniej wydają na sprzęt. Trzeba bowiem pamiętać, że zakup komputera do gier to dopiero początek, dosłownie jeżeli już zdecydowało się na najlepiej wydajną maszynę, jaka była dostępna w sklepie.

To oczywiste, że poradzi sobie ona z grami zaplanowanymi na najbliższe dwa – trzy lata, gorzej może być z tymi tytułami, które ukażą się później. Te gry na pc najprawdopodobniej będą miały lepszą grafikę, a to z kolei spowoduje, że gracz będzie musiał pomyśleć o zmodernizowaniu komputera. W sytuacji konsoli takie rzeczy nie są praktykowane, zresztą dosłownie nie byłyby możliwe. Dobry sklep z grami w większości oferuje kontrahentom sposobność wyboru czy interesują ich gry na konsole czy także nie, zatem mogą oni przy okazji porównać sobie przystępność tytułów na każdą z platform , a ponadto zaznajomić się z cenami. W ten metodę nie będą w późniejszym czasie żałować pieniędzy wydanych na którąś grę albo sprzęt do grania. Z reguły gry na xbox 360, ps3 lub inne nowe konsole są bardziej dopracowane od tytułów wydawanych na komputery, co wynika z tego, że gdyby twórcy popełnili jakiś błąd, to w późniejszym czasie mieliby trudności z jego naprawieniem.

Gracze mają zatem gwarancję, że kupując w sklepie nową grę po prostu wkładają ją do napędu konsoli i grają. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o graczach komputerowych, którzy są przyzwyczajeni do licznych błędów.

Sprawdź także: gry na pc.

Tags:

Dodaj komentarz