Dane cyfrowe – bezpieczne przechowywanie

Dobrze dopasowana archiwizacja danych firmowych jest niezbędna ze względów bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że informacje dotyczące firmy zapisane w postaci plików cyfrowych są zagrożone przez działania takie jak kradzież, czy zdarzenia losowe, np zalanie, pożary czy awarie sprzętu. W wypadku takich zdarzeń napotykamy wielki problem, jeśli nie mamy wykreowanych kopii zapasowych.

Dlatego tak ważne jest, ażeby pamiętać o regularnym wykonywaniem kopii zapasowych oraz przechowywaniu ich w przynajmniej dwóch różnych lokalizacjach. Są to fundamentalne zasady bezpieczeństwa, jeśli chodzi o dane cyfrowe.
Archiwizacja danych cyfrowych
Na samym początku, należy wspomnieć, że bezpieczne przechowywanie danych powinno stanowić kwestie priorytetową. Nie należy oszczędzać na aspekcie bezpieczeństwa w kontekście cennych informacji dla funkcjonowania naszego biznesu. Na rynku działają firmy, które oferują usługę bezpiecznego przechowywania danych cyfrowych. Do ich działań należy przechowywanie dysków twardych a także innych nośników informacji cyfrowych, takich jak płyty CD, płyty DVD czy taśmy. Dysponują one bezpiecznymi lokalizacjami przystosowanymi do magazynowania materiałów w szczególności cennych. Jeżeli już zdecydujemy się na taką usługę, pozostaje nam jeszcze ustalić najmniejsze elementy, czyli w głównej mierze częstotliwość odbioru dysków twardych z backupem. Powinniśmy również pamiętać, by regularnie wykonywać kopie zapasowe wszelkich niezbędnych dla funkcjonowania naszej firmy danych. Jedynie w ten sposób będziemy w stanie zabezpieczyć się przed ich utratą.

Polecam: przechowywanie dysków twardych.

Dodaj komentarz