Platforma AMP

Tworzenie stron internetowych może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie trzeba posługiwać się kodem, ażeby utworzyć stronę internetową.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom używanie z gotowych szablonów, które gwarantują pełną efektywność, w dodatku za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. Jeżeli już jednak zależy nam na szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych serwisach internetowych warto zaznajomić się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej priorytetowym zadaniem jest ułatwienie tworzenia stron internetowych, które powinny cechować się głównie szybkością działania oraz zoptymalizowaniem skryptu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednakże pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one przede wszystkim wydajności. Ułatwieniem jest to, że znakomita większość znaczników z języka HTML jest podobna jak w AMP.
Co jeszcze powinno się wiedzieć o AMP?
Strony tego typu mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane nieomalże natychmiast. Za pomocą tego języka można również tworzyć reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego efektywnego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. Ponadto platforma oferuje również inne przydatne rozwiązania tj. learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo opcji.
Polecana strona: ampscript validate.

Dodaj komentarz