Gdzie obejrzeć rzeźby Igora Mitoraja

Miłośnicy sztuki nowoczesnej oraz współczesnej chętnie odwiedzają strony internetowe galerii, gdzie mają jedyną w swoim stylu okazję zaznajomić się z pracami wybitnych artystów malarzy czy rzeźbiarzy przykładowo takich jak Igor Mitoraj. Warto pamiętać o tym, że jest to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnego rzeźbiarstwa, który miał polskie korzenie, wychował oraz edukował się w Polsce, a dopiero później rozpoczął własną pracę zawodową we Francji, gdzie otworzył swoją pracownię.
Współczesne rzeźbiarstwo – na co musimy zwrócić uwagę?
Na początku należy wyjaśnić, że możemy pochwalić się wybitnym polskim rzeźbiarzem, który zyskał uznanie na całym świecie.

Rzeźby Igora Mitoraja pojawiały się w największych galeriach, gdzie wzbudzały zachwyt nie tylko i wyłącznie krytyków i publiczności, ale też innych artystów rzeźbiarzy. Warto być świadomym, że jest to artysta, który swoje główne inspiracje czerpał ze starożytności, a ze starannością z mitologii greckiej a także rzymskiej, którą przez wiele lat swojej pracy zawodowej pilnie studiował. Jego prace charakteryzują się dużymi rozmiarami, na prawdę bardzo często są to rzeźby monumentalne, jak także wyróżniające się wysoką precyzją wykonania. Artysta tworzył przede wszystkim w brązie oraz trawertynie, a jego prace przedstawiały bogów czy także herosów, natomiast z bezspornymi niedoskonałościami, które były przez artystę zaplanowane i przemyślane. Warto zdawać sobie sprawę zatem, że Igor Mitoraj rzeźba to ze stuprocentową pewnością temat, którym musimy się zainteresować, jeżeli fascynujemy się współczesną sztuką nowoczesną, a w szczególności rzeźbiarstwem.

Sprawdź tutaj: Igor Mitoraj rzeźba.

Dodaj komentarz