Biznes w internecie

 

Samo posiadanie sklepy onlinego na nieszczęście nie wystarczy – potrzeba jeszcze ciekawych produktów w niskich cenach, odpowiedniego marketingu, oraz oprawy wizualnej zachęcającej do kupna. Aby sklep zaczął przynosić prawdziwe zyski przedstawię wiele krótkich porad:

  1. Pamiętaj o stabilności – dobry serwer pod sklep to kluczowe wymaganie. Pomimo cierpliwości, oczekiwanie po około 30 sekund na załadowanie strony jest nie do zniesienia. Gorsze mogą być już tylko usterki spowodowane pracą serwera. Inwestycja w dobry jakościowo serwer zwraca się z czasem, pomimo, iż zwykle tego nie zauważamy.
  2. Nieskomplikowane płatności zachęcają do kupna – jeżeli produkt możemy kupić jedynie wykonujac kilka kliknięć, znacznie bardziej jesteśmy chętni do kupna. Na prawdę istotna jest tutaj integracja dotpay – otóż dzięki niej formularze przelewu są wypełniane automatycznie na odpowiednią kwotę – oszczędza to czas klienta, a płatność jest szybciej odnotowana.
  3. Pozycjonowanie – wysoka pozycja w wynikach przeszukiwania jest dosłownie niezbędna do ściągnięcia ruchu na własną stronę. Przed rozpoczęciem działań pozycjonerskich, polecam sprawdzić (chociażby przez propozycje słów zasadniczych Google Adwords), które słowa kluczowe przyniosą najwięcej ruchu.
  4. Social Media – Rozwijanie własnego brandu poprzez działania promocyjne na portalach społecznościowych to wręcz obowiązek. Zastanówmy się – ludziom lajkującym naszą stronę automatycznie wyświetlają sięnasze posty – praktycznie darmowa reklama! Dobrze skonfigurowana, dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej przyniesie dużo ruchu na stronę, a co za tym idzie wielu klientów.
  5. Bezpieczeństwo dla użytkowników – w dobie przekonania o wszelkich podsłuchach i wyłudzeniach informacji jest to bardzo ważna sprawa. Możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszych użytkowników zakupując dobry certyfikat ssl, zaawansowanie szyfrujacy połączenie na linii klient-serwer.

Wymienione przez nas porady sa tylko początkiem (aczkolwiek bardzo ważnym) przekonania użytkowników do zakupu w naszym sklepie. Należy jednak skupić się na podstawach, ponieważ na dobrym fundamencie wybudujemy ustabilizowane źródło zarobku.

Inne informacje: sklep.betterment.pl.

Tags:

Dodaj komentarz