Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Popęd seksualny stanowi istotną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas w trakcie rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do starości. Istnieje wiele aspektów, które mają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, w szczególności kiedy dużo pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod kątem fizycznym. W końcu spadek spowodowany ma możliwość być również niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem lub brakiem aktywności sportowej, a też czynnikami naturalnymi, w jaki sposób chociażby menopauza. Kiedy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż może mieć to podłoże hormonalne, a nawet być związane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą również przeróżnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Gdy popęd seksualny jest zbyt niski, można stworzyć wiele czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Przede wszystkim należy zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym rozstrzygnięciem jest także urozmaicenie swojego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a nawet seksowna bielizna mogą posiadać zbawienny skutek. Dobrym rozwiązaniem okaże się też zwyczajny, zdrowy sen. Gdy mało śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to na serio wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można także farmakologicznie. Musi się to jednak odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

Tags:

Dodaj komentarz