Czy warto korzystać z komory normobarycznej

Komora normobaryczna – współczesna medycyna? Tlenoterapia zyskała bardzo dużą popularność jako terapia po covid 19. Już po pierwszych zabiegach jest widoczna poprawa w złagodzeniu objaw po chorobie. Choćby to nie jedyna zasługa tlenoterapii, ponieważ jej wpływ oddziałuje na cały organizm, niemniej jednak czy można jej coś zarzucić?
Normobaria wpływa na regeneracje i naprawę komórek macierzystych, poprawę samopoczucia, zdrowia a także odmłodzenie organizmu.

Stymuluje gojenie się ran i tkanek. Pomaga również osobą z alergią, cukrzycą, niepłodnością, boleriozą, myślami skórnymi czy migrenowymi. Zakres pozytywnych działań jest de facto szeroki i tym samym skierowany do w zasadzie każdego, niezależnie od wieku.
Tlenoterapia jest całkowicie bezpieczna i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Trzeba natomiast pamiętać, że jak każda terapia ma też własne przeciwskazania. Kobiety w ciąży nie powinny stosować tlenoterapii. Osoby z rozrusznikiem serca, uszkodzoną błoną bębenkową uszu, przeziębieniem, klaustrofobią a także chorobami zakaźnymi.
W specjalnej komorze normobarycznej zwiększane jest ciśnienie atmosferyczne wynoszące około 1500 hPa. Dodatkowo zwiększone zostaje stężenie tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Taki zabieg trwa od 60 do 120 minut.
Komora normobaryczna jest nieinwazyjną metodą leczenia, która posiada ogromne predyspozycje w późniejszym czasieowych sposobach leczenia chorób. Jako jedyna nie pozostawia żadnych skutków ubocznych, a wykorzystywanie z niej wpływa pozytywnie na cały organizm. Już po pierwszych sesjach widoczne są rezultaty.

Źródło: komora normobaryczna.

Dodaj komentarz