Witaminy – dowiedz się więcej

Rola i funkcje witamin są ogromne w organizmie człowieka, a niedobór choć jednej z nich zaburza właściwe funkcjonowanie naszego ciała. Chociaż odpowiednie dostarczenie witamin jest istotne dla obu płci, to szczególnie 4 z nich są w szczególności istotne dla mężczyzn.
Witamina A.

Oprócz jej działania przeciwstarzeniowego, wpływu na wzrok i stan skóry witamina A jest konieczną dla utrzymania zdrowego układu rozrodczego. Jest istotnym składnikiem w procesie produkcji męskich hormonów płciowych takich jak testosteron, który wpływa pozytywnie na potencję. Niedobór tej witaminy może, też osłabiać materiał genetyczny doprowadzając do spowolnienia rozwoju plemników i w konsekwencji powodując niepłodność.
Witamina B6.
Jest jedną z witamin grupy B, które wspólnie wpływają na prawidłową funkcję układu odpornościowego i nerwowego. Przy tym koryguje ona kurczliwość mięśni w tym pracę serca, a także uczestniczy w przemianach aminokwasów i syntezie białek. Te funkcje mogą okazać się istotne w szczególności dla mężczyzn pragnących zbudować masę mięśniową.
Witamina D3.
Witamina D3 jest priorytetową witaminą, którą organizm sam potrafi produkować, natomiast w szczególności w okresie zimowym duża część mężczyzn ma jej niedobór. Dzięki suplementacji wpływa ona korzystnie na układ krążenia, co przekłada się też na zmniejszenie problemów z erekcją. Bierze również udział w regeneracji wątroby i zapobiega rozwojowi osteoporozy u dorosłych facetów.
Witamina E.
Witamina E wykazuje podobne działanie przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe jak witamina A, oraz wpływa pozytywnie na wydolność mięśni, krzepliwość krwi a także wzrok. Jednakże jej najważniejszą funkcją dla mężczyzn jest wpływ na produkcję męskich hormonów płciowych i produkcję nasienia. Znajduje się dlatego na czele witamin stanowiących witaminy dla faceta wspomagające potencję.

Źródło: witaminy dla mężczyzny.

Dodaj komentarz