Jakie osłony okienne wybrać?

Stolarka okienna oraz osłony stosowane na okna mają spore znaczenie dla bilansu energetycznego domu. Szczelne okna a także drzwi zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń, przez co zmniejszają rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym. Stanowią bez wątpienia wizytówkę domu i pełnią też inne funkcje.

Warto zatem wybierać przetestowane produkty, np takie oferowane przez firmę atol, która funkcjonuje w biznesie od dawna.
Okna i ich osłony – co powinno się mieć świadomość tego?
Najwyższej jakości okna to nie wszystko. Warto również zadbać o odpowiednie osłony, które w współzależności od rodzaju spełniają różnorodne funkcji. Zewnętrzne rolety stanowią skuteczną barierę termoizolacyjną, która zatrzymuje przypływ gorącego powietrza latem a także zapobiega utracie ciepła zimą. Stanowią zatem bufor termiczny, zapewniający domownikom komfort termiczny. Co więcej, rolety stanowią też zabezpieczenie antywłamaniowe, które utrudnia dostanie się do środka. Wśród wielu rozwiązań dedykowanych stolarce okiennej dużym zainteresowaniem cieszą się systemy do zaciemniania okien, takie jak rolety czy markizy. Markizy mogą być stosowane na balkonach oraz tarasach i z ogromnym skutkiem zabezpieczają nie tylko przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale również wiatrem czy deszczem. Ich poszycie zrealizowane jest z impregnowanego materiału, który wyróżnia się odpornością na wilgoć. Dzięki temu markizy są wytrzymałe i będą nam bardzo dobrze służyć przez wiele lat. Rolety mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to rozwiązanie bardzo często wybierane dla domów oraz mieszkań.
Zobacz więcej: naprawa rolet tychy.

Dodaj komentarz